Vindere gennem årene

Championatsliste 2018

Hest:

Rytter:

Hest:

Resultater:

Point:

Caroline Nielsen

Hamila

RIR d. 8/4-18

RIR d. 23/6-18

SLRK d. 13/10-18

RIR 1/12-18(D-1.pl.)

RIR 2/12-18 (B0 x 2)

52 p.

Line Lykke Madsen

Chelsea

RIR d. 24/6-18

VRCL d. 27/10-18

44 p.

Malene Carlsen

Kayla Dyrhave

MSR d. 6/10-18

HIM d. 20/10-18

VRCL d. 27/10-18

42 p.

Gitte Mylting

Savannah

RIR d. 8/4-18

RIR d. 23-24/6-18

RIR d. 2/12-18 (2xB0)

34 p.

Trine Stokbro Korsgaard

Enghavens Shakira

SPIP d. 15/8-18

SHD d. 31/8-18

SOLR 11/11-18 (C – 2.pl.)

32 p.

Sine Haupt Hansen

Fredendals Randsom

RIR d. 24/6-18

30 p.

Sofie Berner Johnesen

Blåbærgårdens Fairplay

RIR d. 23/6-18

MBRK d. 16/9-18

BAL d. 6/10-18

28 p.

Ronja Karoline Køhler

Svalegårdens Maddox

ALS d. 22/9-18

SLRK d. 13/10-18

BRN d. 21/10-18

26 p.

Christina Ebbesen

Felix

RIR d. 24/6-18

26 p.

Marlene Egelund Nielsen 

Gaja Kongsted

BRN d. 20/10-18 (D- 1. og 2. Pl)

HAD18/11-18 (sløjfe)

24 p.

Chilli Ingerslev

Bitsch Power

HAS d. 27/1-18

RIR d. 7/4-18

RIR d. 23/6-18

22 p.

Line Kirstine Nielsen

Mr. Fahrenheit

RIR d. 7/4-18

22 p.

Stinne Pernille Olsen

Calzino

RIR d. 24/6-18

22 p.

Signe Thers Wibe

Lima Af Østensgaard

RIR d. 7/4-18

MBRK d. 12/8-18

20 p.

Lotte Jørgensen

Butterhill’s Mon-Charmeur

VOSK d. 1/9-18

NSPR d. 8/9-18

20 p.

Trine Stokbro Korsgaard

Pinoccio

SLR d. 11/3-18

SOLR 11.11.2018 (C – 2.plads)

20 p.

Amanda Fabricius Larsen

Folgaardens Casmir

RIR d. 8/4-18

RIR 1/12-18(E-1.plads)

RIR 2/12-18 (BO)

18 p.

Christina Ebbesen

Caliber

VRCL d. 27/10-18

12 p.

Jonathan Ingerslev

Lindegaards Wiseguy

RIR d. 8/4-18

HKR d. 29/4-18

12 p.

Tine Krabbe

Lima Af Østensgaard

STEVNS d. 28/4-18

12 p.

Christina S. G. Hansen

Ågården’s Felix

MBRK d. 3/2-18

VRCL d. 31/3-18

RIR d. 8/4-18

6. p.

Sara Prehn Sandberg

Vitrio-Magic R’llum

RIR d. 23/6-18

2 p.

Emma Rud Peitersen

Dixie

RIR 2/12-18 (B0 x 2)

4 p.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pony:

 

Rytter:

Pony:

Resultater:

Point:

Ida Noer

Marguerite Af Veddinge

HAS d. 27/1-18

MBRK d. 3/2-18

HVL d. 3/3-18

RSR4 d. 17/3-18

RIR d. 7-8/4-18

HOL d. 3/6-18

RIR d. 24/6-18

RKVS d. 30/6-18

NEW d. 1/7-18

MBRK d. 11/8-18

RIR d. 25/8-18

ALS d. 23/9-18

NEW d. 29/9-18

SLRK d. 14/10-18

ALS d. 21/10-18

RSR 11/11-18 (D – 1. pl.)

HAS 18/11-2018 (D – 2 pl.)

RIR 1/12-18 (D-2.pl)

RIR 2/12-18 (b0x2)

250 p.

Junno Felsgård Svendsen

Toscana

ALS d. 14/1-18

SOLR d. 3/2-18

KRK d. 13/4-18

HVR d. 14/4-18

RIR d. 24/6-18

VOSK d. 1/9-18

ØSR d. 8/9-18

VRSE d. 15/9-18

ALS d. 23/9-18

112 p.

Marie Kure Aspelin

Dolche Vita

HAS d. 27/1-18

MBRK d. 3/2-18

RIR d. 8/4-18

MBRK d. 17/6-18

RIR d. 23-24/6-18

70 p.

Emma Rud Peitersen

Texas Honey-Moon

HAS d. 27/1-18

MBRK d. 3/2-18

VRCL d. 31/3-18

MBRK d. 15/4-18

MBRK d. 17/4-18

SHD d. 1/9-18

MBRK d. 16/9-18

58 p.

Jennifer Jørgensen

Toftegaardens Frøken Himelblå

RIR d. 23/6-18

RIR d. 25/8-18

BAL d 18/11-18 (C – 1. pl)

RIR d 1/12-18 (D – 1.pl)

46 p.

Malou Rugaard

Sweetie

RSR d. 10/11-18 (D- sløjfe + 3. Plads)

RIR 1/12-18 (D-3.plads)

STRÅ 29/12-18 (D-1.pl)

30 p.

Oline Petersen

Sternbergs Marvin

RIR d. 23-24/6-18

30 p.

Katinka Bjerre Ellekær Andersen

Quality Amanda

RIR d. 24/6-18

22 p.

Dagmar Falck Jensen

Ilse Stanstorp

RIR d. 24/6-18

12 p.

Timian Wilborg Johansen

Mr. Gumble

RIR d. 7/4-18

12 p.

Malou Rugaard

Palma Søblink

HAS d. 26/8-18

12 p.

Malou Rugaard

Don Wando

BRN d. 31/3-18

12 p.

Diana Holm Johansen

Romeo’s Harley

RIR d. 8/4-18

RIR d. 23/6-18

4 p.

Sofia Brage

Alfa

RIR 2/12-18 (B0 x 2)

4 p.

 

 

 

 

 

 

Championatliste 2017

Hest

Rytter:

Hest:

Resultater:

Point:

1. Christina Ebbesen

Sir Lacon

VRCL d. 22/1, RIR d. 25/2, RIR d. 15-16/4, RIR d. 10-11/6, OHR d. 2/7, NVR d. 13/8, RIR d. 26/8, RIR d. 23-24/9, 

170 p.

Line Lykke Madsen

Chelsea

MSR d. 29/1, FRKS d. 25/3, RSR4 d. 21/5, RIS d. 3/6, RIR d. 10/6, SLRK d. 15/10, VOSK d. 19/11, VOSK d. 30/12,

128 p.

Elin S. G. Hansen

Ågården’s Felix

RSR4 d. 21/5, VOSK d. 24/6, HVL d. 16/9, RIR d. 23/9, RSR4 d. 29/10, RIR d. 2/12,

74 p.

Caroline Nielsen

Hamila

RIR d. 15/4, RIR d. 10-11/6, TAF d. 24/6, RIR d. 24/9, RIR d. 2-3/12, 

54 p.

Jonathan Ingerslev

Lindegaards Wiseguy

Sverige d. 15/4, HKR d. 30/4, SØG d. 12/5, HGRK d. 2/9, RIR d. 24/9, 

52 p.

Michelle Knudsen

Caliber

VRCL d. 22/1, RIR d. 15-16/4, RIR d. 2/12, 

34 p.

Camilla Hjort Dyssekilde

Drisdal’s Flying Tosikko

AAGS d. 5/2,  TUS d. 29/4,

28 p.

Rene Sillemark Hansen

Ågården’s Felix

RIR d. 25/2, RIR d. 15/4, RIR d. 24/9, RIR d. 3/12, 

28 p.

Liselotte Jørgensen

Butterhill’s Mon-Amour

RIR d. 10/6, RIR d. 2/12, 

22 p.

Heidi Felsgård

Rughavens Tornado

RIR d. 2-3/12,

20 p.

Sine Hansen

Folgaardens Casmir

HAS d. 9/4, HAS d. 21/1,

18 p.

Louise Frahm

Skovly’s Leopold

RIR d. 23/9, 

18 p.

Ronja Karoline Køhler

Ragtime

RIR d. 23/9, 

18 p.

Amanda Fabricius Larsen

Folgaardens Casmir

RSR4 d. 21/5, RKVS d. 17/9,  RIR d. 24/9, RIR d. 3/12,

18 p.

Trine Stokbro Korsgaard

Pinoccio

HVL d. 5/3,

16 p.

Mia Jørgensen

Soldal’s Cosmopolitan

RIR d. 25/2, RIR d. 2-3/12, 

16 p.

Trine Rud Peitersen

Dixie Nelly

RSR4 d. 21/5, RIR d. 11/6, RSR4 d. 29/10, RIR d. 2-3/12, 

16 p.

Michelle Knudsen

Bacs Shadow Af Østensgaard

RIR d. 2/12, 

12 p.

Jonathan Ingerslev

Fairly’s Quality Guy

Sverige d. 9/4,

12 p.

Junno Felsgård Svendsen

Rughavens Tornado

RIR d. 11/6, RIR d. 23/9, 

12 p.

Chilli Ingerslev

Bitsch Power

RIR d. 23-24/9, 

12 p.

Gitte Mylting

Savannah

VRCL d. 22/1, SLRK d. 11/3, RIR d. 16/4, RSR4 d. 29/10, RIR d. 2/12, 

12 p.

Camilla Hjort Dyssekilde

Enghavens Zanik

AAGS d. 4/2,

10 p.

Amanda Fabricius Larsen

Atterupgaards Arven

RIR d. 23/9, 

8 p.

Liselotte Jørgensen

Butterhill’s Mon-Charmeur

RIR d. 10/6, RSR4 d. 29/10, 

8 p.

Kirsten Holm

Brejnholts Charlie

RIR d. 23/9,

4 p.

Liselotte Jørgensen

Butterhill’s Mon-Amour

RSR4 d. 21/5,

4 p.

Sofie Berner Johnesen

Fairplay

RIR d. 24/9, 

2 p.

Ronja Karoline Køhler

Maj I af Lergraven

RIR d. 11/6,

2 p.

Marika Jørgensen

Lundemarksgårds Silje

SRK d. 23/4, RIR d. 24/9, 

4 p.

Christina Ebbesen

Black Liva Lamour

RIR d. 16/4,

2 p.

 

 

 

 


Pony

Rytter:

Hest:

Resultater:

Point:

 

1. Junno Felsgård

Quality Amanda

VRCL d. 21-22/1, ALS d. 28-29/1, VRCL d. 19/2, RIR d. 25/2, TUS d. 18/3, RIR d. 15-16/4, SØG d. 12/5, NVR d. 25/5, VIN d. 9/6, RIR d. 10/6, EPO d. 1/7, NVR d. 15/7, MBRK d. 29/7, RIR d. 23-24/9, NVR d. 30/9, RIR d. 3/12, 

248 p.

 

Ida Noer

Marguerite Af Veddinge

ALS d. 29/1, RIR d. 25/2, VOSK d. 24/6, EPO d. 1/7, RVV d. 2/7, HAS d. 19/8, RIR d. 23/9, RVV d. 24/9, VOSK d. 18-19/11, 

122 p.

 

Jennifer Jørgensen

Toftegårdens Frøken Himelblå

BAL d. 18/3, SRK d. 23/4, RØSK d. 21/6, RIR d. 23-24/9, HKR d. 1/10, NEW Forest d. 7-8/10, AAGS d. 28/10, 

120 p.

 

Katrine Marie Hansen

Filur

RIR d. 15/4, RIR d. 10/6, NVR d. 15-16/7, RIR d. 24/9, BRN d. 28/10,

84 p.

 

Oline Petersen

Skatholm Rex

RIR d. 15-16/4, RKVS d. 22/4, SLS d. 27/5, VRCL d. 28/5, RIR d. 10/6, HAS d. 19/8, 

74 p.

 

Emma Peitersen

Texas Honey-Moon

VRCL d. 22/1, SLRK d. 11/3, RIR d. 16/4, RØSK d. 14/5, RSR4 d. 20/5, RIR d. 10-11/6, RØSK d. 6/8, MBRK d. 12/8, RIR d. 2/12, 

74 p.

 

Marie Kure Aspelin

Dolche Vita

RIR d. 25/2, SLRK d. 11/3, RIR d. 16/4, RSR4 d. 20/5, RIR d. 10/6, HAS d. 19/8, ALS d. 27/8, RIR d. 2/12, 

50 p.

 

Cecilie Bauerfeind

Kærgaardens Cayenne

RIR d. 26/8, 

36 p.

 

Christina Hansen

Ågården’s Felix

VRCL d. 22/1, SLRK d. 11/3, RIR d. 16/4, RØSK d. 14/5, MBRK d. 12/8, 

22 p.

 

Dagmar Falck Jensen

Ilse Stanstorp

RIR d. 23/9, RIR d. 2/12, 

12 p.

 

Timian Johansen

Mr. Gumble

RIR d. 23/9, 

10 p.

 

Oline Petersen

Langtoftegård Lamboughini

RIR d. 24/9, 

8 p.

 

Oline Petersen

Sternbergs Marvin

RIR d. 3/12, 

6 p.

 

Malou Rugaard

Don Wando

RSR4 d. 20/5,

4 p.

 

Ida Noer

Broderigårdens Bobby

RIR d. 2/12, 

2 p.

 

Katrine Rytkønen Kofod

Smallwell’s Sandy Sapphire

RIR d. 11/6,

2 p

Championatliste 2016

 Hest

Rytter:

Hest:

Resultater:

Point:

Line Lykke Madsen

Chelsea

RIR d. 30/4, RIR d. 1/5, HOL d. 30/7, BRN d. 14/8, RKV d. 4/9, RIR d. 24/9, MSR d. 9/10, SLRK d. 30/10, RIR d. 3/12,

94 p.

Camilla Hjort Dyssekilde

Drisdal’s Flying Tosikko

FKR d. 26/3, MBRK d. 16/5, SRK d. 17/9, ARK d. 2/10, MBRK d. 13/11, OHR d. 11/12,

66 p.

Sofie Berner Johnesen

Sir Lacon

RIR d. 30/4, RIC d. 27/5, RIR d. 12/6, DOA den 25/6, RIR d. 24/9, RIR d. 9/10,

66 p.

Christina Ebbesen

Sir Lacon

MSR d. 31/1, RIR d. 1/5, SAR d. 11/9, MBRK d. 13/11, RIR d. 4/12, 

62 p.

Jonathan Ingerslev

Lindegaards Wiseguy

RIR d. 30/4, NVR d. 7/5, BRN d. 5/11, SLRK d. 27/11, RIR d. 4/12,

56 p.

Jacob Tue Christensen

Englerups Flora

KAR d. 16/1, RIR d. 30/4, SAR d. 11/9,

37 p.

Tine Krabbe

Lima Af Østensgaard

HGRK den 27/3, RIR d. 1/5, RIR d. 24/9, RIR d. 9/10, 

34 p.

Sanne Sejer Lindeløv

Asta Birknæs

RIR d. 27/8,

30 p.

Camilla Hjort Dyssekilde

Enghavens Zanik

HAS d. 11/9, OHR d. 11/12, 

28 p.

Marika Jørgensen

Lundemarksgårds Silje

RIR d. 11/6, NF d. 5-7/8,

26 p.

Jonathan Ingerslev

Fairly’s Quality Guy

RIR d. 27/8, 

25 p.

Sofie Berner Johnesen

Blåbærgårdens Fairplay

RIR d. 30/4, RIR d. 11/6,

24 p.

Ronja Karoline Køhler

Ragtime

RIR d. 1/5,

24 p.

Caroline Nielsen

Hamila

RIR d. 30/4, RIR d. 11/6,

16 p.

Rene S. Hansen

Ågårdens Felix

RIR d. 24/9, RIR d. 3/12,

14 p.

Michelle Knudsen

Caliber

RIR d. 24/9, RIR d. 9/10,

14 p.

Christina Ebbesen

Dominique Søndervang

RIR d. 1/5, 

14 p.

Gitte Mylting

Savannah

RIR d. 25/9, RIR d. 3-4/12,

14 p.

Pernille Lyster

Rolighedens Lupin

OHR d. 6/3

10 p.

Pernille Lyster

Jollys Golden Sun Spot

OHR d. 6/3, 

10 p.

Trine Peitersen

Dixie Nelly

RIR d. 25/9, RIR d. 3/12,

10 p.

Caroline Nielsen

Civas Nygård

RIR d. 25/9, RIR d. 3/12,

10 p.

Chilli Ingerslev

Højbjergs Santos

RIR d. 4/12,

10 p.

Christina Ebbesen

Drisdal’s First Choice

RIR d. 3/12, 

8 p.

Line Nørgaard

Black Liva Lamour

RIR d. 3/12,

6 p.

Christina Ebbesen

Black Liva Lamour

RIR d. 9/10,

6 p.

Kirsten Holm

Brejnholts Charlie

RIR d. 3/12,

4 p.

Susanne Christensen

Bacs Shadow Af Østensgaard

RIR d. 3/12,

2 p.

Michelle Knudsen

Marguerite Af Veddinge

RIR d. 25/9,

2 p.

 

Pony 

Rytter:

Pony:

Resultater:

Point:

Junno Felsgård

Quality Amanda

RIR d. 1/5, RIR d. 12/6, VOSK d. 3/9, RØSK d. 10/9, HAS d. 11/9, LRK d. 18/9, RIR d. 25/9, HIRK d. 1/10, VER d. 30/10, VRCL d. 12-13/11, HGRK d. 20/11, HAS d. 26/11, BNR d. 27/11, RIR d. 3-4/12, 

174 p.

Marie Kure Aspelin

Texas Honey Moon

RVV d. 23/4, RIR d. 30/4, RIR d. 1/5, RIR d. 11-12/6, NSPR d. 19/6, TUS d. 21/8, ROR d. 28/8,

70 p.

Rikke Lærke Hansen

Hallinds Kaiser

NVR d. 23/4, RIR d. 1/5,

40 p.

Cecilie Bauerfeind

Kærgaardens Cayenne

RIR d. 30/4, RIR d. 1/5,

34 p.

Katrine Hansen

Filur

FKR d. 27/3, NSPR d. 18/6, RØSK d. 10/9, 

30 p.

Jennifer Jørgensen

Toftegaardens Frøken Himelblå

RIR d. 11/6, NF d. 5-7/8,

22 p.

Asmita Caroline Lauridsen

Casmir

TEAM CEP d. 10/4, RIR d. 4/12,

18 p.

Timian Johansen

Mr. Gumble

RIR d. 12/6, RIR d. 3/12, 

16 p.

Emma Peitersen

Texas Honey-Moon

RIR d. 24-25/9, RIR d. 3-4/12,

14 p.

Ida Noer

Marguerite Af Veddinge

RIR d. 1/5, RIR d. 12/6, RIR d. 3/12,

12 p.

Jennifer Jørgensen

Montanas Aurora

RIR d. 30/4, RIR d. 1/5,

12 p.

Marie Kure Aspelin

Dolche Vita

RIR d. 24/9, RIR d. 3-4/12,

12 p.

Malou Rugaard

Don Wando

RIR d. 3/12,

6 p.

Rosa Jakobine Frederiksen

Bæklund Boomerang

RIR d. 1/5,

6 p.

Christina S. G. Hansen

Ågårdens Felix

RIR d. 25/9, RIR d. 4/12,

4 p.

Dagmar Falck Jensen

Ilse Stanstorp

RIR d. 3/12,

2 p.

Jennifer Jørgensen

Soldals Cosmopolitan

NF d. 7/8, 

2 p.

 

Championatsliste 2015

 Hest

Rytter:

Hest/pony:

Point:

Stævner:

 

VINDER: Christina Ebbesen

Black Liva Lamour

157 p.

MBRK   d. 3/1, DOA d. 9/5, RIR d. 13/6, DOA d. 20/6, OHR d. 3-4/7, DOA d. 25/7, VOSK   d. 8/8, NVR d. 12/8, StoreHestedag d. 4/9, RIR d. 20/9, TNKR d. 26/9,

Christina   Ebbesen

Sir   Lacon

95   p.

MSR   d. 22/3, RIR d. 19/4, DOA d. 9/5, VOSK d. 8/8, NVR d. 12/8, SLS d. 16/8, RIR   d. 29/8, RIR d. 20/9, HVL d. 3/10,

Signe   Andersen

Sir   Lacon

75   p.

RIR d. 18/4, HOL d. 2-3/5, RIR d. 13/6, OHR d. 4/7,

Anna   Møller

Bella   1 cypressegård

70 p.

OHR d. 15/2, SAR d. 1/3, HAS d. 14/3, jagt d. 22/3,   RIR d. 18/4, HSDK d. 17/5, HASP d. 25/5, RIR d. 14/6,

Christina   Ebbesen

Bacs   Shadow Af   Østensgaard

68 p.

VRCL d. 22/2, RIR d. 13/6, DOA d. 20/6, RIR d. 19/9,   RIR d. 4/10, VRCL d. 17/10,

Fie   Skødt

Pony   Gammelby

56   p.

ALG   d. 25/1, SLS d. 10/5, HIRK d. 14/5, RVV d. 31/5, SLS d. 27/6,

Christina   Ebbesen

Østerhjelm’s   Esprit

42   p.

HVL d. 16/5, RIR d. 13/6, DOA d. 20/6, DOA d. 25/7,   RIR d. 19/9,

Camilla   Hjort Dyssekilde  

Drisdal’s Flying Tosikko

42 p.

MSR   d. 29/5, RIR d. 13/6, RKVS d. 12/9, RKV d. 1/11,

Ronja   Karoline Køhler

Ragtime  

38   p.

RIR   d. 13/6, SOLR d. 15/11,

Jonathan Ingerslev

Lindegaards Wiseguy

38 p.

RIR d. 14/6, BRN d. 14/3, SLS d. 28/6, BRN d. 1/11,   BRN d. 21/11,

Christina Ebbesen

Caliber

34 p.

RIR d. 14/6, RIR d. 29/8, RIR d. 20/9, RIR d. 13/12,

Line   Nørgaard

Corvette   Af Bakkely

32   p.

TUS d. 26/9, RIR d. 12/12,

Signe Andersen

Nyholt’s Walker

26 p.

OHR   d. 15/3, RKV d. 1/11, DSP d. 23/10,

 Jacob Tue   Christensen

Englerups Flora

26 p.

MSR d. 31/1, OHR d. 14/3, TUS d. 28/3, RIR d. 18/4,

Tine   Krabbe

Lima   Af Østensgaard

24   p.

RIR   d. 19/9, HAS d. 25/10,

Susanne   Christensen

Caliber  

24   p.

RIR   d. 13/6, RIR d. 4/10, RIR d. 12/12,

Kirsten Holm

Brejnholt’s Charlie

24 p.

RIR d. 13/6, RIR d. 12/12,

Mia Jørgensen

Soldals Cosmopolitan

24 p.

RIR   d. 12-13/12,

Line   Nørgaard

Woltje  

22   p.

MSR   d. 21/3, RIR d. 18/4, ØSR d. 9/5,

Kirsten   Andersen

Skjaldhøj   Robin

18   p.

DOA   d. 20/6,

Camilla   H. Sahlberg

Kim   Possible

18   p.

VER   d- 11/1, Sverige d. 12/4, SPR d. 5/7,

Fie Skødt

Caiso

15 p.

SLS d. 16/8,

Caroline Nielsen

Hamila

12 p.

RIR d. 13/12,

Jacob Tue Christensen

Caliber

12 p.

VRCL d. 22/2, RIR d. 18/4,

Ann-Sofie Bauerfeind

Højvangs Arelia

10 p.

RIR d. 12/12,

Søs Søvang Deichmann

Drisdal’s First Choice

10 p.

RIR d. 13/6,

Signe Andersen

Black Liva Lamour

10 p.

VRCL d. 22/2,

Louise Frahm

Priscilla

10 p.

RIR d. 13/6, DOA d. 20/6,

Malene   Carlsen

Kayla   Dyrhave

8 p.

RIR   d. 19/9,

Line   Nørgaard

Sir   Lacon

8 p.

DOA d. 20/6,

Nina Nielsen

Civas Nygård

8 p.

RIR d. 18/4,

Michelle Rasmussen

Sangreal Af Støvlebæk

8 p.  

VRCL   d. 22/2,

Pernille De Vos Hansen

Maurits

6 p.

RIR d. 13/12,

Sara Prehn Sandberg

Vitrio-Magic Røllum

6 p.

RIR d. 20/9,

Line Nielsen

Mr. Fahrenheit

6 p.

RIR d. 20/9,

Inge Broms

?

6 p.

RIR   d. 4/10,

Heidi   Felsgård

Rughavens   Tornado

6 p.

Hedeland d. 12/9,

Sofie Berner Johnesen

Fairplay

6 p.

RIR d. 4/10,

Sabrina Primgaard Hansen

Ak’s Bon Jovi

6 p.

RIR d. 14/6,

Ditte Brudlykke

Solheim’s   Ramina

6 p.  

HGRK d. 23/5,

Maria Gaarddahl Korsbæk

Apollo

2 p.

SØG d. 23/5,

Christina Ebbesen

Drisdal’s First Choice

2 p.

RIR d. 18/4,

 

Pony

Rytter:

Hest/pony:

Point:

Stævner:

 

VINDER: Louise Frahm

Skovl y’s   Leopold

214 p.  

SRK d.   8/3, MSR d. 21/3, FKR d. 29/3, RKVS d. 11/4, RIR d. 18/4, RIC d. 23/4, ØSR d.   10/5, RIR d. 13-14/6, SLS d. 27/6, SRK d. 15/8, RVV d. 23/8, RIR d. 29/8, RIR   d. 20/9, Championat d. 17/10, RIR d. 12-13/12, SLR d. 19/12,

Ronja   Karoline Køhler

Spooky  

143   p.

FKR   d. 19/4, RIC d. 23/4, SØG d. 23/5, HAS d. 18/7, RIC d. 30/7, SØG d. 8/8, RIR d. 29/8, NSPR d.   13/9, MBRK d. 14/11,

Cecilie   Andersen

Nyholts   Walker

107   p.

HGS   d. 14/2, VRCL d. 22/2, MSR d. 21/3, RIR d. 18/4, RKV d. 20/6, OHR d. 3-5/7,   OHR d. 6/8,

Chilli   Ingerslev

Højbjergs   Santos

102   p.

SLRK d. 28/2, BRN d. 14/3, RIC d. 23/4, SLRK d. 2/5,   SLS d. 9/5, SØG d. 23/5, SLRK d. 6/6, MBRK d. 14/6, BRN d. 21/11,

Cecilie   Bauerfeind

Kærgaardens   Cayenne

76   p.

RIR   d. 13/6, HIRK d. 8/8, RIR d. 29/8, RIR d. 19/9, MSR d. 23/10, RIR d. 13/12,

Rikke   Lærke Hansen

Hallinds   Kaiser

58   p.

MSR d. 21/3, RIR d. 18/4, RIR d. 13/6, HIRK d. 8/8,   RIR d. 19/9, RIR d. 12/12,

Laura   Bang Andersen

Broderigårdens   Bobby

56   p.

TUS d. 29/3, RIR d. 18/4, RIR d. 13-14/6, RIR d.   19/9, RSR4 d. 1/11,

Junno   Felsgård

Amanda

52   p.

RIR   d. 19/9, Hedeland d. 12/9, VRCL d. 18/10, RSR4 d. 31/10-1/11, RIR d. 13/12,

Jennifer   Jørgensen

Montanas   Aurora

 44 p.

RIR d. 14/6, NF d. 7-9/8, RIR d. 12-13/12,

Line   Fjeldgård Jensen

Fyrsten   Fire

40   p.

RIR   d. 13/6, OHR d. 4/7,

Cecilie   Andersen

Lykkebo’s   Exotic Fire

36   p.

OHR   d. 2-4/7, RKV d. 1/11,

Christina Hansen

Ågårdens Felix

28 p.

RIR d. 13/6, HAS d. 1/11, RIR d. 13/12,

Ronja   Karoline Køhler

Mister   Malta Leergraven

28   p.

RIR   d. 13/6, HKR d. 5/9, NSPR d. 13/9,

Line   Fjeldgård Jensen

Krogårdens   Zar

25   p.

HOL   d. 3/5, OHR d. 5/7,  

Katrine Hansen

Filur

24 p.

RIR   d. 4/10, RSR4 d. 31/10,

Line   Fjeldgård Jensen

Jalousi   af Stensnæs

20   p.

RIR   d. 13/6,

Marie   Kure Aspelin

Texas   Honey-Moon

18   p.

RIR   d. 12-13/12,

Timian   Jørgensen

Mr. Gumble

18 p.

RIR d. 12/12,

Asmita Lauridsen

Cashmir

12 p.

Jagt d. 22/3, RIR d. 19/4,

Elin Hansen

Ågårdens Felix

8 p.

RIR d. 13/6,

Astrid Brøns Petersen

Claes   Skellerød

8 p.

RIR   d. 4/10,

Christina   Gjesthede

Osmann   Skellerød

8 p.

RIR   d. 4/10,

Mille   Brøns Petersen

Skellerød

8 p.

RIR   d. 4/10,

Ida   Noer

Marguerite   af Veddinge

6 p.

RIR   d. 12/12,

Maja   Dam Larsen

Grinsbæks   Starlight

6 p.

RIR   d. 12/12,

Molly   Gammelby

Shetti   Gammelby

6 p.  

SLS   d. 10/5,

Rosa   Jakobine Frederiksen

Bæklund   Boomerang

6 p.  

MSR   d. 31/1,

Ida   Noer

Emil   Lykkegård

6 p.  

RIR   d. 19/4,

 Louise   Jørgensen

Reja  

 4   p.

ARK   d. 21/2,

 

 

 

 

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

20.11 | 09:03

hej hvad koster det at have ridehuskort og være medlem af klubben mit mavn er vivi bastiansen

...
30.08 | 10:24

Så er der sat info på om tilmeldning til orienteringsridt
MVH Heidi

...
29.08 | 11:32

Dejligt at høre , det kommer her på siden og i vores FACEBOOK gruppe inden længe- så følg med i opdateringer Hilsen Heidi /RIR

...
25.08 | 09:38

Hej med jer
Hvornår bliver der åbnet for tilmelding til orienteringsridtet i oktober?
- Vi glæder os super meget

...
Du kan lide denne side